náhrady zubov

Zubný mostík a adhezívny zubný mostík

Zubný mostík slúži ako náhrada jedného resp. viacerých zubov. Táto náhrada je fixovaná na zuboch, ktoré sudedia s medzerou po chýbajúcom zube resp. zuboch. Mostík je prilepený na zuboch pomocou silného lepidla, preto sa nevyberá.

Kvalitne zhotovený zubný mostík pôsobí na nerozoznanie od Vašich zubov. Už po niekoľkých dňoch po nasadení nevnímate, že vo Vašich ústach sa takýto mostík nachádza.

Časté otázky

Je úprava ( tvz. brúsenie) ostatných zubov nutné ?

Zubný mostík je nutné o zuby pred a za chýbajucim zubom prilepiť, takže úprava zubov je v tomto prípade nevyhnutná. Úprava zubov (brúsenie) nie je vždy potrebná, ak je možné ošetrenie adhezívnym mostíkom. 

Je ošetrenie bolestivé ?

Brúsenie prebieha bezbolestne v lokálnom znecitlivení. Po ošetrení môžu byť citlivé ďasná v okolí ošetrovaných zubov. Táto citlivosť sa vytratí v priebehu 1-3 dní.

Ak nemám zadné zuby môžem mať zubný mostík ?

V určitých prípadoch je možné ukotvenie mostíka bez zadných zubov pomocou tvz. skleneného piliera.

Môžu sa mi zuby pod mostíkom pokaziť ?

Zuby kryté klasickým zubným mostíkom by sa nemali pokaziť. Pokaziť sa môže iba časť zubov ktorá nie je krytá, ako to je napr. pri adhezívnom mostíku (mostík bez brúsenia). Avšak pri správnej hygiene a prevencii sa  takto ošetrené zuby nepokazia.

Aká je životnosť zubného mostíka? Mám na ošetrenie záruku ?

Životnosť materiálu zubného mostíka nie je nijako obmedzená. Funguje spoľahlivo desiatky rokov a jeho výmena nie je potrebná. Životnosť zväčša závisí na Vašich zuboch a ústnej hygiene. 

 

Na materiál sa štandardne poskytuje 2- ročná záruka.

Aká je cena a som vhodný na tento typ ošetrenia ?

Cena ošetrenia závisí od počtu nahrádzaných zubov a je individuálna. Cena celokeramického adhezívneho mostíka nahradzajúceho jeden zub je od 565 Eur. Vhodnosť ošetrenia je individuálna a je nutná osobná konzultácia alebo online konzultácia

Ako dlho trvá ošetrenie a koľko návštev je potrebných ?

O presnom priebehu ošetrenia si môžte pričítať v sekcii Ako prebieha ošetrenie zubným mostíkom nižšie.

Snímateľné zubné protézy

Snímateľná zubná protéza slúži ako  náhrada viacerých alebo všetkých zubov. Táto náhrada nie je nalepená na zuboch a je možné ju vybrať

Časté otázky

Budem si vedieť na protézu zvyknúť?

Ak ste o vaše zuby prišli dávno, každú náhradu zubov budete v prvých dňoch vnímať ako niečo nové. Čím viac ju budete nosiť, rozprávať s ňou, jesť a taktiež spať, tým skôr si na ňu zvyknete. Väčšina pacientov protézu po istom období nevníma a nijako im neprekáža.

Bude mať protéza kovové háčiky?

Je možné zhotoviť aj protézu, ktorá nemá kovové háčiky. Je vyrobená zo špeciálnej živice vo farbe ďasna, tak aby boli čo najmenej viditeľné.

Môže mi protéza padať, alebo si ju budem musieť lepiť ?

Ak sa v ústach nachádzajú aspoň nejaké zuby bez kývavosti, slúžia ako pomerne dobrá opora pre pridržanie protézy.

U bezzubých čeľustí sa protéza horných zubov pomerne dobre dokáže pridržiať na ďasnách a podnebí na základe podtlaku. Problémy s napínaním od hornej protézy riešime iba výnimočne. V tomto prípade vieme podnebnú časť protézy skrátiť. U protéz dolných zubov, ak už svoje zuby pacient nemá, stabilita závisí od kvality, veľkosti výbežku kosti na ktorý protéza dosadá. Niekedy však pacienti musia používať fixačný gél na uchytenie protézy, predovšetkým ak pacient prišiel o zuby pred mnohými rokmi.

Aká je cena protézy ?

Ako prebieha ošetrenie zubným mostíkom

Ošetrenie

Ošetrenie prebieha vo vopred stanovený termín. Zahŕna fotodokumentáciu, lokálne znecitlivenie pre bezbolestnosť ošetrenia, úprava zubov podľa typu zvoleného druhu ošetrenia, digitálny odtlačok 3D skenerom, pokyny po ošetrení.

Nalepenie ochranných koruniek

Nalepenie ochranných koruniek pripravených individuálne pre Vás. Ochranné korunky chránia Vaše zuby až do odovzdania finálných koruniek/faziet. V určitých prípadoch je tento krok možný aj v deň ošetrenia a takto skrátiť čas na 2 návštevy.

Odovzdanie finálnej práce

Korunky/fazety sa vytvárajú v zubnom laboratóriu. Tento proces trvá štandardne približne 7-10 dní. Novovytvorené korunky/fazety vyskúšame  ako Vám sedia na zuboch. Po odsúhlasení nalepíme fixným lepidlom. 

Priestory ambulancie

Cenník

Zubné mostíky

Pri zhotovení používame digitálny otlačky pomocou 3D skenera. V prípade potreby sú na ošetrených zuboch vytvorené provizorné korunky do doby zhotovenia koruniek definitívnych.

  • Korunka, medzičlen mostíka (zirkón) – od 195 do 265 €
  • Adhezívny mostík – 565 €
  • Provizórna korunka – od 25 do 50 € 

Protézy

Klasické  vyberacie náhrady u bezzubých čeľustí alebo čiastočne ozubených čelustí. V cene sú zahrnuté nadštandardné prvky.

  • Totálna protéza – 17O €
  • Čiastočná protéza – od 180 do 280 €
  • Medzerník – 80 €

Kontakt

0911 08 03 06

Pon-Štv: 7.30 - 15.30 Pia: 7.30 - 13.30

Naše služby

Ošetrenie zubov

Viac informácii >>

Dentálna hygiena

Viac informácii >>

Nový pacient

Viac informácii >>

Nový úsmev

Viac informácii >>

Bielenie zubov

Viac informácii >>

Náhrady zubov

Viac informácii >>